Yeni doğan bebeklerini çöp konteynerine atarak öldürdüler!

Böyle vahşet görülmedi

Bursa’da 2016 yılında yaşanan ve ülke gündeminde infial yaratan vahşete ilişkin son dakika haberi geldi. Sezai Durmayaz ve Çiğdem Şimşek, birlikte yaşıyorlardı. Daha sonra genç kadın hamile kaldı ve tuvalette 8 aylık bir bebek dünyaya getirdi. Sezai Durmayaz, dünyaya gelen bebeğin göbek bağını makas ile keserek çöp poşetinin içerisine koydu. Cani baba, bebeğini daha sonra çatı katına çıkardı ve 12 saat sonra ise çöp konteynerine attı.

Haklarındaki hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan çiftin mahkemeleri bugün görüldü. Duruşmaya SEGBİS ile katılan Sezai Durmayaz, kendisini savunurken mahkemedeki sözleri salonda şok etkisi yarattı. İşte, her satırı satırı kan donduran son dakika haberinin detayları…

Dört yıl önce Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşanan ve ülke gündeminde şok etkisi yaratan olaya ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Osmangazi ilçesinde tornacı Sezai Durmayaz ve Çiğdem Şimşek birlikte yaşıyorlardı. Bir süre sonra hamile kalan genç kadın, 20 Ocak 2016’da tuvalette 8 aylık bir erkek bebek dünyaya getirdi. Sezai Durmayaz, göbek bağını makas ile kestiği bebeği poşete koyup önce evin çatı katına çıkardı, 12 saat sonra, gece yarısı da çöp konteynerine attı.

MAHKEME SALONU BUZ KESTİ


Cani çiftin yargılandıkları davada verilen 24 ve 20 yıl hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulmuştu. Bugün görülen davada savunma yapan Sezai Durmayaz’in sözleri mahkeme salonunun adeta buz kesmesine neden oldu!

İşte, kan donduran son dakika haberinin detayları..

Doğum sonrası kanaması durmayan kadın, cep telefonu ile yardım istediği akrabaları tarafından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların şüphelenip haber vermesi sonucu olay ortaya çıktı. Çiğdem Şimşek’in ifadesini alan polis, çöp konteynerine atılan bebek cesedini buldu. Ardından Sezai Duryamaz’ı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen çift tutuklandı.

YENİ DOĞAN BEBEĞİ ÜST ÜSTE GEÇİRİLMİŞ POŞETE KOYDULAR

Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın 22 Mart 2018 günü görülen karar duruşmasında tutuklu sanıklardan Sezai Durmayaz, ‘kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ suçundan 24 yıl, Çiğdem Şimşek ise ‘belli bir yükümlülüğün ihmali ile ölüme neden olmak’ suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatının temyizi üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından sanıkların, ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmaları gerektiği bildirilerek, bozuldu.

BERAATİNİ İSTEDİ

Yeniden yargılanmaya başlanan tutuklu sanıklardan Sezai Durmayaz cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı duruşmada, bebeğin ölü doğduğunu, sonrasında cesedini konteynere attığını savunarak, beraatini istedi.

Yenişehir Kadın Cezaevi’nde bulunan Çiğdem Şimşek ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir