Uyuşturucu eğlencenin sonu oldu:Yılbaşı partisinde Betül Karaayvaz hayatını kaybetti.

Yılbaşı partisinde Betül Karaayvaz

Betül Karaayvaz, yeni yılı arkadaşları ile karşılamak isteyen, Karaayvaz’ın ölümü ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Partiden önce eve uyuşturucu getiren Nurullah T. polise verdiği ifadede uyuşturucuyu kendisinin getirdiğini belirterek,8 kişinin daha uyuşturucu kullandığını belirtti.
Denizli’de 26 yaşındaki diş hekimi Betül Karaayvaz arkadaşları ile bir araya geldiği yılbaşı partisinde öldü, iki arkadaşı da koma halinde yoğun bakıma kaldırılmıştı.
O geceyle ilgili ayrıntılar tek tek gün yüzüne çıkarken, o gece Betül’ün öldüğü partiye katılanlardan A.Ş. bir kaç açıklamada bulundu.
Pamukkale ilçesinde, yılbaşı kutlaması esnasında aşırı alkol nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürülen diş hekimi Betül Karaayvaz’ın harita mühendisi arkadaşı Nurullah T. polise verdiği ifadede, eve uyuşturucu getirdiğini, kendisiyle birlikte 8 arkadaşının bunu kullandığını söylemiş. ifadesinin ardından da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

“Poşetteki beyaz tozu ortadaki sehpaya boşalttı”

“Yaşananlar o kadar üzücü ki… Ruh halimi anlatacak kelime bulamıyorum inanın ki… Yılbaşı gecesi arkadaşlarım aradı. Parti yapacaklarını, benim de katılmamı istediler. Ben de birkaç şişe şarap alarak Berkay T’nin evine gittim. Başlangıçta her şey çok güzeldi. Kahkahalar, espriler havada uçuşuyordu. Hepimiz “Müthiş eğleneceğiz” modundaydık. Evde 12 kişiydik… Berkay kendi yaptığı rakıyı hepimize ikram etti. Gelen arkadaşların bazıları da benim gibi içki getirmişti. Masada her türlü içki vardı. İlk içkiler hızlı içildi. Bazılarımız masada içiyor, bazılarımız ise müzik eşliğinde dans ediyordu. Birkaç kişi de koltukta oturmuş sohbet ediyordu. O sırada Nurullah kendisinde kokain olduğunu söyledi ve cebinden çıkarttığı poşetteki beyaz tozu ortadaki sehpaya boşalttı.”

Berkay T’nin getirdiği tozu kullandıklarını anlatan A.Ş. olayın devamını şöyle aktardı:

“Sehpanın üzerindeki tozu kredi kartıyla ince çizgiler haline getirdi. Tam hatırlamıyorum ama bayağı arkadaş kullandık. Daha sonra içki içmeye devam ettik. Saat 03.00 sıralarında ben yattım. Sabah yaşananlar ise tam bir kabustu. Çığlıklar, ağlama sesleri, ambulans sirenleri… Elimden gelse o günü tamamen unuturum.”
Betül Karaayvaz hayatını kaybederken 2 kişi komaya girdi
Eve gelen sağlık ekipleri Betül Karaayvaz’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Diğerleri ise komadaydı.

Süleyman Ali Y. ve Kaan Y. ise ambulanslarla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılırken, Karaayvaz’ın cansız bedeni, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Karaayvaz, dün kentte gözyaşları içinde toprağa verilirken, partide yenilip içilen tüm ürünlerden incelemek üzere numune alındı.

Nurullah T. ifadesinde uyuşturucu temin ettiğini kabul etti


Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü’ne ifadeleri alınan gençlerden Nurullah T. eve uyuşturucuyu kendisinin getirdiğini söyledi. Nurullah T. ifadesinde “Partiye giderken, Karşıyaka Mahallesi’nden tanımadığım birinden kokain almak istedim. 100 TL karşılığında uyuşturucu aldım. Ancak aldığım uyuşturucunun kokain değil, eroin olduğunu olaydan sonra polisten öğrendim” dedi. Nurullah T. ifadesine şöyle devam etti:

Uyuşturucu maddeyi aldıktan sonra partiye gittim. Ben eve gittiğimde, evdekilerin ev sahibi Berkay T.’nin kendi yaptığı el yapımı rakıyı içtiklerini, ardından da viski içmeye başladıklarını öğrendim. Ben de alkol almaya başladım. Ardından mutfağa geçtim. Aldığım uyuşturucu maddeyi, satan kişinin tarif ettiği şekilde ezerek toz haline getirip burnuma çektim.”

“Ağzında sakız gibi bir şey vardı”


Partidekilerin uyuşturucu aldığını ve uyuduğunu söyleyen Nurullah T., Betül Karaayvaz’ın hayatını kaybettiğini sabah öğrendiklerini anlattı:

“Benim dışımda Ergün D., Burcu Ç., Veli T., Berkay T., Süleyman Ali Y. Özgür Deniz A., Ruşen Kaan Y. ve Betül Karaayvaz da uyuşturucu kullandı. Daha sonra çıkıp, arkadaşım Dilan Y.’yi almaya gittim. Birlikte eve geri döndük. Celal Emre K. ve Dilan Y. uyuşturucuyu kullanmadı. Saat 04.00 sıralarında uykum geldiği için yatmaya gittim. Sabah uyandığımda Berkay T., Betül Karaayvaz ile Süleyman Ali Y. ve Ruşen Kaan Y.’yi uyandıramadıklarını söyledi. Berkay T., yatmadan önce Betül Karaayvaz ve arkadaşlarının kalan maddeyi de kullandıklarını söyledi. Betül Karaayvaz’ın ağzında sakız gibi bir şey vardı. Ağzını açıp, nefes almasını sağlamaya çalıştım. 112’yi arayıp, yardım istedik. Acil sağlık ekipleri eve geldi ancak Betül’ün öldüğünü öğrendik.”
Öte yandan partide bulunan toplam 12 kişinin kan ve idrar örnekleri alındı. Örnekler detaylı inceleme için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir