Üretimi durdurulmuştu: TEMSA hakkında Sabancı Holding iddiası!

TEMSA hakkında Sabancı Holding iddiası!

Bir süre önce geçici konkordato ilan eden TEMSA ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. TEMSA’yı İsviçre merkezli fon şirketi şirketi True Value Capital Partners’a satan Sabancı Holding’in şirketi geri alacağı öğrenildi.

Üretime ara verdikten sonra tekrar iş başı yapılacağını duyuran ve geçici konkordato ilan eden otobüs üreticisi Temsa’nın yeniden Sabancı Holding tarafından satın alınacağı öne sürüldü. Temsa yetkilileri ise konuyla ilgili kendilerine açıklama yapılmadığını söyledi.

SABANCI HOLDİNG GERİ ALACAK İDDİASI

Dünya gazetesinden Aysel Yücel’in haberine göre, İsviçre merkezli fon şirketi True Value Capital Partners’a satılan Temsa’nın borçları ile birlikte Sabancı Holding tarafından geri alınacağı iddia ediliyor.

Hükûmete yakın kaynaklar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın konuyla ilgilendiğini belirtirken, Temsa yetkilileri ise henüz kendilerine bu yönde bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Sabancı Holding, 30 Mayıs 2019 günü Temsa’daki hisselerini 182 milyon 693 bin 243 lira karşılığında İsviçre merkezli True Value Capital Partners şirketine sattığını açıklamıştı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir