Meksika’da ki hapishanede tutuklular arasında silahlı çatışma çıktı,Arbedede 16 kişi öldü

tutuklular

Meksika’nın Cieneguillas kasabasındaki hapishanesinde kalan mahkumlar arasında silahlı çatışma çıktı. Silah ve bıçakların yoğun kullanıldığı çatışmada en az 16 mahkum hayatını kaybetti.

Meksika’nın Cieneguillas kasabasındaki cezaevinde kalan mahkumlar arasında çıkan silahlı çatışmada 16 mahkumun Zacatecas eyaletindeki hapishanesinde çıkan olaylarda 5 tutuklu da yaralandı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren arbedede, yetkililerin söylediğine göre, mahkumlar birbirine silahlar ve bıçaklarla saldırdı.

BİR MAHKUM ÜZERİNDE SİLAH İLE YAKALANDI


Çoğunlukla kapasitesinin üzerinde mahkum bulunduran ve uyuşturucu çetelerinin yönettiği Meksika cezaevlerinde şiddet olayları çok sıklıkla yaşanıyor. Son olarak Ekim ayında bir başka cezaevinde çıkan olaylarda 6 mahkum hayatını kaybetmişti.

Güvenlik yetkililerin yaptığı açıklamaya göre silahlı kavga salı günü saatler 14: 30’u gösterdiğinde başladı ve ancak saat 17: 00’da güçlük ile kontrol altına alınabildi.
Bir mahkum üstünde silahıylabirlikte yakalanarak gözaltına alındı. Cezaevinde yapılan aramada bir çok silah ve biçak bulundu.

15 mahkum çatışma sırasında hayatını kaybetti. Bir mahkum da kaldırıldığı hastanede öldü. Ölüm sebepleri silahla vurulma, bıçaklanma ve ağır cisimlerle darbe alma olarak açıklandı. Kavga sırasında hiçbir hapishane görevlisi yara almadı.

Tartışmanın neden başladığı henüz bilinmiyor. Hükümet, kavganın sebebini ve silahların cezaevine nasıl sokulduğunu öğrenmek için soruşturma başlatıldığını açıkladı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir