İranlı turistler 2020 yılına girerken Van’da eğlendi

10 BİN İRANLI YURDA GİRİŞ YAPTI


İran sınırındaki Saray İlçesi’ndeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan son 1 hafta içerisinde 10 binin üstünde İranlı ülkemize giriş yaptı. Gündüz kentin cadde ve sokaklarında alışveriş yaparak esnafın yüzünü güldüren İranlılar, otellerdeki doluluk oranlarını % 90’a ulaştırdı.

İranlı turistler 2020 yılına girerken Van’da eğlendi
Van’da ki eğlence mekânlarında ve otellerde düzenlenen yılbaşı programlarına katılan İranlılar, 2020’ye gönüllerince eğlenerek girdi.

“İRANLILAR YİNE VAN’I TERCİH ETTİ”


Kentte faaliyette bulunan Büyük Urartu Oteli’nde kendileri için düzenlenen eğlence programına katılan İranlı turistler kendi müzikleriyle yeni yıla girdi. İranlılar, yeni senenin herkese huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

İranlı turistler 2020 senenina girerken Van’da eğlendi
Otelin Genel Müdürü Sabahattin Duran ise her tatilde ve önemli günlerde İranlıların Van’ı tercih ettiğini belirterek, “Yeni bir yıla girdiğimiz bugünde İranlılar yine Van’ı tercih etti. Çok mutluyuz. İranlılar esnafımıza can suyu oluyor. Bizlerde onları en iyi biçimde şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İranlı turistler 2020 yılına girerken Van’da eğlendi


7 BİN 500 PERSONEL GÖREV ALDI


Van’da yeni yıl kutlamalarında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için polis ve jandarma ekipleri denetimlerini sürdürdü. Kent genelinde 2 bin 500 polis ile 5 bin jandarma personeli görev aldı.

İranlı turistler 2020 yılına girerken yine Van’ı tercih edip eğlendi

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir