Huawei Mobil Servisleri özellikleri çoğalıyor.

Huawei Mobil

Huawei ve ABD arasındaki ilişkilerin zora girmesinin ardından, strateji oluşturmak Çinli teknoloji devini büyük ölçüde zorlamıştı.

 Huawei yan kuruluşları, bu kaybı telafi etmek için kolları sıvadı, geliştirilen Huawei Mobil Servisleri özellikleri ortaya çıktı.

Huawei Mobil Servisleri artık daha çok özelliğe sahip
Huawei, Google ambargosundan sonra yeni üreteceği cihazlarda kullanacağı yazılımlar konusunda çalışmalarını büyüttü. Sadece HarmonyOS işletim sistemiyle yetinmeyen şirket, uygulama ve servislerin kararlı çalışması için Huawei Mobil Servisleri (HMS) beta 4 sürümünü geliştirmeye devam ediyor.

HMS, 27 Aralık’ta Huawei Geliştirici Grupları (HDG) etkinliğinde açıklanmıştı. Temel olarak Google’ın Play Hizmetlerine alternatif olan bu servisin beta sürümü yakında kullanıma sunulacak ve yeni özelliklerin yanı sıra mevcut özelliklerde büyük iyileştirmeleri barındırıyor olacak.

Huawei Mobil Servisleri, uygulama içi ödeme hizmetleri ve reklamcılık hizmetleri gibi servislerde büyük bir geliştirmeye sahip. Akıllı öğrenme hizmetleri ve dinamik etiket yöneticisi hizmetleri gibi yeni yazılım paketleri ve yeni Güvenlik Algılama teknolojisini de barındırıyor.

Ayrıca bu sistem, uygulama güvenliği, kötü amaçlı URL ve sahte kullanıcı algılama algılama gibi üst düzey yeni servislerle Google Play Hizmetlerine rakip olarak görülüyor.

Huawei ayrıca, kendi Push Kit bildirim ve iletişim hizmetinin son zamanlarda kullanıcı sayısında büyük bir artış gördüğünü ve şu anda kayıtlı 38.000’den fazla uygulamanın olduğunu ve günlük mesaj hacminin 30 milyarı aştığını belirtti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir