Huawei den, Yeni hamle. İlk insansız mağzasını açtı.

Huawei

Huawei’nin Çin’de açtığı ve 7 gün 24 saat açık olacak yeni satış mağazasında hiç insan çalışmıyor. mağazada tek bir insan bile çalışmıyor.

Çin’in Vuhan kentinde açılan ‘insansız’ mağazadaki 3 adet robotik kol, ürünlerin bir ekran üzerinden satın alınmasını ve robotlar aracılığıyla teslim edilmesini sağlıyor.

Müşterilerin hizmetine açılan mağaza tamamen dairesel bir yapıda hazırlanmış. Bir tanesi büyük diğer iki tanesi küçük olmak üzere toplamda 3 robotik kolun bulunduğu bir sisteme sahip. Robotlar tüketicilerin satın alacakları tüm ürünlerle ilgili gerekli işlemleri hiçbir insana ihtiyaç duymadan gerçekleştirebiliyor.

60 derece dönebilen büyük robotik kol, istenilen ürünü arka kısımdan temin ettikten sonra küçük kola devrediyor ve küçük kollar da ürünün anında teslimatını yapıyor.

1 Ocak itibariyle hizmete açılan mağaza güvenliğin sağlanabilmesi adına kurşun geçirmez camlarla donatılmış durumda. Huawei kurşun geçirmez camların hırsızlık olaylarının önüne geçebileceğine inanıyor.

Çin’de açılan insansız mağaza şu an için akıllı telefon, kulaklık ve akıllı saat gibi küçük teknoloji ürünlerini kapsıyor.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir