Trump’tan İran’a Yeni Son Dakika Bombası

Son dakika bombası.

Haber


Son dakika haber: İran ve ABD arasında yaşanan gerilim devam ederken, İran’ın Ukrayna’ya ait uçağı ‘Yanlışlıkla vurduk” açıklamasının ardından İran’da halkın durumu protesto etmek için sokaklara döküldü. ABD Başkanı Donald Trump, konuyla ilgili olarak Twitter’dan İran’a çok sert bir şekilde yüklendi.

Son Dakika Haber Abd Başkanı Trump attığı Tweet.

Son dakika haberi: Dünya İran ve ABD arasında yaşanan gelişmelere kilitlenmişken Trump sosyal medyadan İran’ı bombalamaya devam ediyor. İran’ın düşen uçakla ilgili yaptığı itiraf niteliğindeki açıklamalardan sonra sokağa çıkan halk için yapılan müdahaleler Trump’ın tepkisini çekti. ABD Başkanı Twitter‘dan açıklamalarda bulundu.

Haber Donald Trump, Twitter hesabına, İran’ın liderlerine hitab eden büyük harflerle “PROTESTOCULARINIZI ÖLDÜRMEYİN” yazdı.

Son Dakika Haber”ABD SICAK GELİŞMELERİ İZLİYOR”

Trump açıklamasında, “Şu ana kadar binlerce kişi sizler tarafından öldürüldü ya da hapse atıldı. Dünya, gelişmeleri yakından izliyor. Daha da önemlisi ABD de gelişmeleri izliyor. İnterneti yeniden açın ve gazetecilerin ülkenizden özgürce yayın yapmasına izin verin! İran’ın harika insanlarını öldürmeyi durdurun!” ifadelerini kullandı.

“PROTESTOCULAR KATLEDİLEMEZ” DEDİ

Trump Cumartesi günü de yine Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İran’ın insan hakları kuruluşlarına, ülkede süren protesto gösterilerini özgürce gözlemlemesine izin vermesi gerektiğini söylemiş, “Bir kez daha barışçıl gösteriler düzenleyen protestocular katledilemez, internete erişim kısıtlanamaz” diyerek açıklamada bulunmuştu.

Haber : ABD Başkanı ayrıca “uzun zamandır acı çektiğini” belirttiği İran halkını da, “cesareti” nedeniyle övgü yağdırmıştı.

PEKİ NE OLMUŞTU?

Ukrayna Havayolları’na ait Boeing 737 tipi uçak, 8 Ocak sabahı Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek üzere Tahran’daki İmam Humeyni Havalimanı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra düşmüştü. 176 yolcunun hayatını kaybettiği uçakta 82 İranlı, 63 Kanadalı, 11 Ukraynalı, 10 İsveçli, 4 Afgan, 3 Alman ve 3 İngiliz vardı.

İran Dışişleri Bakanlığı ve İran Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bildiride, 176 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasına “insani hata ile ilgili” ateşlenen bir roketin sebep olduğu bildirildi. İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Genel Emir Ali Hacızade de detaylı açıklamada tüm sorumluluğu üzerine aldığını belirtti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir