Facebook Libra Düşüşte.

Facebook Libra

Facebook’un büyük umutlarla ortaya çıkardığı kripto para birimi Libra, adeta yere çakıldı. Oldukça zor günler geçiren Facebook Libra, destekçilerini de kaybediyor.


Facebook Libra adeta söndü
Bitcoin‘in açtığı yeni yoldan pay almak isteyen Facebook, yakın tarihte Libra kripto para birimini ortaya çıkarmıştı. İlk çıktığı günlerde Paypal gibi güçlü şirketlerin desteğini alan Facebook, yaşadığı skandallar ve kaybettiği güvenden sonra zor bir sürecin içine girdi.

PayPal, Stripe, Visa ve Mastercard gibi diğer ödeme sistemleri de, Libra’ya olan desteklerini çektiklerini açıkladı. İsviçre Finans Bakanı Ueli Maurer, merkez bankalarının kullanımı için Libra’nın bu haliyle başarısız olduğunu söyledi.

Bu başarısızlığın diğer bir faktörü ise Facebook ve Libra Derneği’nin bu kripto para üzerinde doğrudan kontrol gücüne sahip olacak olma durumu bulunuyor.

Mevcut durumdaki para basma hakkının tek yasal sahipleri olan merkez bankaları ve hükümetlerin kripto paralara güvenmediği biliniyordu. Fransa Ekonomi Bakanı ve ABD Federal Hazinesi yetkililerinin peş peşe açıklamalarından sonra Facebook Libra ve Mark Zuckerberg’in izleyeceği yol merak ediliyor.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir