ATARİ oyun oteli kurulacak! otelin inşaatı başladı

Atari yeni projesiyle adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Atari otel projesiyle birlikte firma, misafirlerine farklı bir deneyim kazandıracak. Firma, bir tasarım firmasıyla bu iş için anlaştığını duyurdu. Atari, 1972’de ABD’de kurulmuş ve dünyanın en sevilen oyun firmalarından biri olmuştu. Ülkemizde de sevilen markalar arasına adını yazdırdı.

Atari otel konseptiyle müşterilerini ağırlayacak


Atari uzun zamandır süren sessizliğini bozuyor. ABD’de kurulan ve dünyanın her tarafında oldukça sevilen oyun firması, yeni projesiyle oyuncuları cezbedecek. Otel konseptiyle Atari oyuncularını kendine çekmeye çalışan firma, ilk yerini ABD’nin Phoenix şehrinde açacak. Atari, yeni projesiyle birlikte oyunlarına daha çok rağbet edilmesini amaçlıyor.

Atari Oyun Oteli

Alışılmıştan farklı bir tasarıma giden ünlü oyun firması, oyuna odaklanmış oteller zinciriyle müşterilerini bekleyecek. Atari, otellerle birlikte oyuncuların bir araya geleceği ve oyun dünyasına katkı sağlayacağını da düşünüyor.

Otel sadece Atari oyunlarını da içermeyecek. Diğer platform oyunları ve özelikle sanal gerçeklik (VR) oyunlar da otel müşterilerinin hizmetinde olacak. Bazı otellerin de e-spor turnuvalarına ev sahipliği yapması hedefleniyor.

Atari CEO’su Fred Chesnais yaptığı açıklamada

“Biz bugün, sadece konaklama yeri yapmak yerine daha fazlasını inşa ediyoruz. Atari, simgeleşmiş bir dünya markası haline geldi. Bu markayı da her milletten, her yaştan, her kültürden ve her etnik geçmişe sahip olan insanlar sevdi. Hayranlarımızı ve ailelerini mutlu edecek yeni otel konseptini heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Yine firmadan yapılan açıklamada, oyun oteli tasarımının Ninja Kaplumbağaların yapımcısı firması, GSD Group ve film yapımcısı Napoleon Smith III tarafından yapılacağı duyuruldu.

Son yıllarda gelişen oyun piyasasına yatırımlar devam ediyor. Ancak böyle bir proje daha önce hayata geçirilmemişti. Oyuncuların daha çok bir arada olmasını sağlayacak proje, oyun oteli çalışmalarıyla hayata geçecek.

Aynı zamanda, Atari, yeni retro temalı konsolunu satışa çıkarmayı planlıyor. “The Atari VCS” ismi verilen konsol, Mart ayında satışa çıkacak ve fiyatı 249 dolar olacak. Konsolla birlikte 100 klasik oyun yüklü olarak oyuncularla buluşacak.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir