Anaokulunda İkiz Kardeşler Skandalı ‘Sandalyeye Bağlayıp Kuru Ekmek Verdiler!

Skandal Haber:Anaokulunda İkiz Kardeşler Skandalı ‘Sandalyeye Bağlayıp Kuru Ekmek Verdiler!

Bilecik’te 3,5 kez ikiz kardeşlerin anaokulunda sandalyeye bağlanıyor, yemeklerini yemek istemedikleri zaman çocuklara kuru ekmek veriliyor, Milli Eğitim Bakanlığı, dil ve konuşma gecikmesi bulunan ikiz öğrencilerin işkenceye uğradığı iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Bilecik’te oturan İnce ve Oktay Tarakçı çiftine, konuşma gecikmesi rahatsızlığı olan 3,5 yıldızlı çocuklarının, özel anaokulunda sandalyeye bağlandıklarını gösteren fotoğrafları gördü.
Baba Oktay Tarakçı, fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak tepki gösterdi. Ailelere ‘çocuklarınızın huzursuzluklarından şüphelenin’ tavsiyesinde bulunan Tarakçı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Güvenip çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu kurumda yaşanan olaylar bizleri şok etti. Meğer çocuklarımızı iple sandalyeye bağlayıp sözlü olarak azarlıyorlarmış ve daha neler neler. Bu çocuklar melek ya, nasıl kıydınız, nasıl yapabildiniz bunu. Ben bu konunun adli olarak takipçisi olacağım ve bütün dostlarımızdan da desteklerini bekliyoruz. Siz de çocuklarınıza güvenin, eğer ki bu kurumlara gönderiyorsanız, çocukların huzursuzluklarından şüphelenin.”

İkiz kardeşler konuşma güçlüğü rahatsızlığı yaşıyor

Anne İnci Tarakçı çocuklarının özel durumunu şöyle anlattı:

“Gelişimsel dil ve konuşma gecikmesi teşhisi ile arayı kapatmaya çalıştığımız, bunun için hafta hafta az az 2-3 kez eğitim için Eskişehir’e gittiğimiz bu kritik çözümlerimizde, güvenerek verdiğimiz ve akademik bir eğitim beklentimiz sandalyüğümüz kreşlerinde aylardır bir hayvana bile yapılmamamız için gerekli şekilde çocuklarımız sandalyeye bağlandıklarını öğrendik. “

Arkadaşlarının yanında saldalyeye bağlandılar
İkiz Kardeşlerin annesi yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

“Diğer serbest arkadaşlarının arasında tek bağlı kendileri oldukları için kendilerini çözmek için çırpındıklarını, sandalyeden devrildiklerini ve yerlerde çırpındıklarını, özellikle yemek yerken bağlandıklarında sinirlenip tabaklarını döktüklerinde yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verdiklerini ve diğer birçok şeyi çok, çok geç öğrendik. İnsan hiç kendi başına gelmez sanıyormuş. Oğullarım kuvözde kendilerinden on kat büyük kateterlerin, damar yollarının içinde yaşam mücadelesi verirken ses çıkarmadan ağladıklarında, yanaklarında kurumuş kalmış olan gözyaşı tuzlarını içime kan ağlayarak sildim ben.”

Soruşturma incelendi


Tarakçı ailesi, çocuklarının kötü muamele gördüklerini belirterek Bilecik Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hem de adli, hem de idari faaliyetleri incelendi.

Anaokulunda açıklama: Karalama kampanyası


Özel anaokulu ise sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, fotoğrafın 1 ay önce çekilerek ‘WhatsApp’ gruplarından paylaşınacaktır şu sözlerle ifade etti:

“Kimin çektiği belli olmayan fotoğraflarla, karalama kampanyası yapılmaya çalışmaktadır. Sosyal medya üzerinden kullanmak için fotoğraf ve ilgili yazılara bakın karalama yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaktır. WhatsApp grubundan gizli olarak çektirdiğini bildiren bazı veliler, bu kadar süre bekleyerek iddia ettiğiniz çocuklarınızdan şikayetçi olarak amacının okulu kapattırmak olduğunu belirtmektedir.

Bu durum çirkin bir boyuta getirmek için kurgulayan veli stajyer olarak kurumumuza yerleştirilmiş kişilerle fotoğrafın çekilmesi sağlanmıştır kan yayınıyız. Olay aydınlatıldığında fotoğrafı çeken kişinin bağlama olayını gerçekleştiren kişi olduğu ortaya çıkacak olup, kendilerinden kurumumuza karşı yapılan komplo tartışmaktadır. Okulumuzda çocuklarınız çocuklarımızdır 4 yıldır özen ve imtinaıyla eğitim ortamı altında. ”

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir